close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 7 kwietnia 2017

  Drużyny kobiece piłki nożnej z KRLD i RK rozegrały na stadionie Kim Ir Sena w Pjongjangu mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Azji w Piłce Nożnej Kobiet (AFC Women's Asian Cup)

  Pierwszy w historii mecz między drużynami kobiet z Korei Północnej i Południowej w Pjongjangu rozpoczął się 7 kwietnia br. o godzinie 15:00-tej od wysłuchania południowokoreańskiego hymnu na stadionie Kim Ir Sena.

   

  Ostatnie i jedyne do tej pory spotkanie w Pjongjangu między drużynami piłki nożnej z obu krajów miało miejsce w 1990 r., podczas towarzyskiego meczu piłkarskiego promującego zjednoczenie kraju. Od tego czasu mecze piłkarskie między obydwoma Koreami odbywały się na neutralnym gruncie. Korea Północna była faworytem do wygranej - zajmuje 10. miejsce w rankingu FIFA (RK zajmuje 17.), oraz miała zdecydowaną przewagę z racji tego, że była gospodarzem spotkania. Dotychczas drużyna piłkarska Korei Północnej zdobyła mistrzostwo w Mistrzostwach Azji w Piłce Nożnej Kobiet trzy razy.

   

  40-tysięczny stadion Kim Ir Sena był zapełniony po brzegi. Mecz cieszył się wielkim powodzeniem wśród przedstawicieli korpusu dyplomatycznego oraz organizacji humanitarnych.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: