close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 9 maja 2017

  Dnia 9 maja br. Ambasada RP, jako lokalna prezydencja UE w Pjongjangu, we współpracy z Ambasadą Niemiec, zorganizowały doroczne spotkanie z okazji Dnia Europy.

  W przemówieniach okolicznościowych ambasadorowie Polski i Niemiec podkreślili sukces projektu europejskiego oraz konieczności dalszych wysiłków wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej na rzecz jej rozwoju i pomyślności. Na uroczystości, która  była doskonałą okazją do zaprezentowania dziedzictwa kulturowego i historycznego Europy, osiągnięć Unii Europejskiej i jej dzisiejszej pozycji na arenie międzynarodowej, obecni byli członkowie korpusu dyplomatycznego i działających w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej międzynarodowych organizacji humanitarnych i pomocowych. Władze KRLD reprezentowali m.in. kierownictwo i pracownicy Departamentu ds. Europy II MSZ.  

   

  Dzień Europy ustanowiony został w 1964 r.,  w 14. rocznicę ogłoszenia przez francuskiego Ministra Spraw Zagranicznych Roberta Shumana planu integracji europejskiej. Plan Shumana z 9 maja 1950 roku stał się zaczątkiem i fundamentem dla dzisiejszej Unii Europejskiej.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: