close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 28 czerwca 2017

  W dniu 28 czerwca br. miało miejsce uroczyste przekazanie studentom Polonistyki Uniwersytetu Języków Obcych w Pjongjangu książek do nauki polskiego oraz filmów o Polsce

  Dnia 28 czerwca br. odbyły się ostatnie przed wakacyjną przerwą zajęcia z języka polskiego ze studentami piątego roku Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Języków Obcych w Pjongjangu (PUJO). Obecnymi podczas zajęć byli CDA Ambasady w Pjongjangu pan Łukasz Zawadzki z pracownikami Ambasady, natomiast stronę koreańską reprezentowali  wykładowcy uniwersyteccy z wicerektorem Uniwersytetu Hong Kyong Sokiem na czele. Podczas spotkania CDA Ambasady RP przekazał na ręce wicerektora książki do nauki języka polskiego jak również polskie filmy dla studentów. Wicerektor Uniwersytetu wyraził podziękowania stronie polskiej za pomoc włożoną w wyznaczenie pracownika Ambasady do nauczania studentów języka polskiego (zajęcia odbywają się raz w tygodniu po półtorej godziny), jak również przekazywanie materiałów do nauki. Zajęcia z pracownikiem Ambasady RP w Pjongjangu są dla studentów jedyną formą kontaktu z rodzimym użytkownikiem języka polskiego.

   

  Po przekazaniu materiałów do nauki języka polskiego oraz lekcji przeprowadzonej w obecności CDA Ambasady RP oraz wykładowców PUJO  miał miejsce lunch ze studentami i wykładowcami.

  1
  2
  3
  5
  6
  7

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: