close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 13 listopada 2017

  W związku z przypadającym dnia 11 listopada Świętem Niepodległości Polski, Ambasada RP wznowiła Festiwal Filmowy Społeczności Międzynarodowej Pjongjangu.

  Przypadające dnia 11 listopada Święto Niepodległości Polski było znakomitą okazją do wznowienia przez placówkę prowadzonego już czwarty rok Festiwalu Filmowego Społeczności Międzynarodowej Pjongjangu. Dnia 10 listopada br. Ambasada RP zaprezentowała polski film pt.: "Generał Nil", dając tym początek 4. edycji Festiwalu w sezonie 2017/18. Film cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników wieczoru, głównie z racji jego walorów historycznych, jak również estetycznych. Goście z zainteresowaniem zapoznali się z powojenną historią Polski na przykładzie burzliwego życia generała Augusta Emila Fieldorfa, byłego dowódcy Kedywu Armii Krajowej, który w czasie II Wojny Światowej walczył o niepodległą Polskę.

   

  Ambasada RP zaprezentowała również zgromadzonym gościom „Niezwyciężonych”, krótką animację o najnowszej historii Polski, jak również wystawę polskiego wzornictwa przemysłowego z kilku ostatnich lat. Wystawa zawierała przykłady polskich produktów, m.in. meble, należące do jednej z najbardziej prężnych gałęzi polskiego przemysłu, jak również transport, oświetlenie i ceramikę.

   

  Uczestnicy wieczoru, przede wszystkim pracownicy ambasad, europejskich i oenzetowskich organizacji humanitarnych, Czerwonego Krzyża i innych, mieli okazję skosztowania polskiego jedzenia oraz pogłębienia wiedzy nt. Święta Niepodległości Polski oraz polskiej historii, kultury i sztuki.

   

  Współorganizatorem kolejnego wieczoru filmowego, planowanego na dzień 24 listopada br., będzie Ambasada Indii.

  0
  1
  2
  3
  4
  6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: