close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 25 października 2018

  16 października 2018 r. na Uniwersytecie Muzycznym im. Kim Won Gyuna w Pjongjangu odbył się specjalny koncert z okazji przypadającej tego dnia, 70. rocznicy nawiązania przez Polskę stosunków dyplomatycznych z Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną. Utwory Chopina zagrały koreańskie dzieci, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży im. F. Chopina w Szafarni.

  Oprawę graficzną wydarzenia stanowiła wystawa „Polska Architektura”, prezentująca najznakomitsze współczesne obiekty architektoniczne, które powstały w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat.

   

  Wydarzenie przygotowała Ambasada RP w Pjongjangu, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych KRLD i Komitetem Łączności Kulturalnej z Zagranicą KRLD. Wśród gości, których powitał ambasador RP w KRLD Krzysztof Ciebień, byli m.in. dyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku MSZ RP Paweł Milewski, wiceminister spraw zagranicznych KRLD Pak Myong Guk, dyrektor Departamentu Europy KŁKZ Ryu Gyong Il oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i kręgów kultury, a także wykładowcy i studenci polonistyki na Uniwersytecie Języków Obcych w Pjongjangu.

   

  Młode pianistki wykonały znane utwory F. Chopina, a także popularne piosenki koreańskie. Ambasada RP w Pjongjangu co roku wspiera finansowo udział dzieci z KRLD w konkursie chopinowskim w Szafarni.

   

  Polska uznała Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną 16 października 1948 r. jako trzecie państwo na świecie (po b. ZSRR i Mongolii). Do dziś jesteśmy jednym z 7 państw członkowskich Unii Europejskiej i zaledwie 26 krajów na świecie, posiadających placówki dyplomatyczne w stolicy KRLD.

  1
  4
  2
  3

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: