close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 21 września 2018

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wyraża zadowolenie z rezultatów szczytu międzykoreańskiego z udziałem Przewodniczącego Komisji Spraw Państwowych Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Kim Jong Una i Prezydenta Republiki Korei Moon Jae-ina, do którego doszło w dniach 18-20 września 2018 r. w Pjongjangu.

  Było to już trzecie w tym roku, a zarazem piąte w historii spotkanie z udziałem przywódców obu państw koreańskich. Stanowi ono kolejny ważny element procesu pojednania międzykoreańskiego i świadczy o aktywnych działaniach stron na rzecz poprawy relacji oraz budowy pokoju i zaufania w regionie. Mamy nadzieję, że ustalenia podjęte podczas szczytu przyczynią się do rzeczywistego postępu w procesie denuklearyzacji Półwyspu.

   

  Rzeczpospolita Polska jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, członek Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei oraz jedno z nielicznych państw utrzymujących placówki dyplomatyczne zarówno w Pjongjangu jak i w Seulu, uważnie obserwuje sytuację w regionie i niezmiennie wspiera wszelkie inicjatywy, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji bezpieczeństwa na Półwyspie Koreańskim i w regionie.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: