close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO W KRL-D

 • W Koreańskiej Republice Ludowo – Demokratycznej jedynym ośrodkiem nauczania języka polskiego i rozpowszechniania wśród młodzieży akademickiej wiedzy o Polsce i polskiej kulturze jest Wydział Polonistyki Uniwersytetu Języków Obcych (PUJO). Grupą studiującą polski w roku akademickim 2016/2017 stanowi pięciu koreańskich studentów 4-tego roku. Kolejny nabór na studia polonistyczne będzie miał miejsce po ukończeniu Uniwersytetu przez obecnych studentów (prawdopodobnie w roku akademickim 2018/19). 

   


  Od momentu powstania PUJO w 2007 roku studenci objęci są opieką MSZ RP i placówki, głównie przez zaopatrzenie w materiały dydaktyczne oraz stypendia na letnie kursy językowe organizowane w Polsce (ostatnią partię materiałów dydaktycznych o Polsce, w tym z zakresu historii współczesnej, wydawnictwa o polskiej kulturze, atlasy, Ambasada RP przekazała Wydziałowi Polonistyki w  2015 r.).   

   


  Od 2014 roku prowadzone jest również konserwatorium z języka polskiego przez pracownika Ambasady RP w wymiarze 1,5 godzin tygodniowo, co stanowi dla studentów oraz wykładowców jedyną formę bezpośredniego kontaktu z nosicielem współczesnego języka polskiego.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: