close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • PROMOCJA I KULTURA

 • Wiosenny Festiwal Przyjaźni

   

  Wiosenny Festiwal Przyjaźni jest organizowaną co dwa lata imprezą o charakterze międzynarodowym, w którym występuje ok. tysiąca zagranicznych artystów, a w tym z krajów europejskich takich jak Niemcy, Austria, Finlandia, Włochy, Hiszpania. Biorą w nim udział śpiewacy, muzycy, zespoły wokalne i taneczne oraz artyści reprezentujący sztukę cyrkową. Polska tradycyjnie od lat bierze udział w festiwalu, m.in. byliśmy reprezentowani przez artystów cyrkowych w 2001r, przez śpiewaków (studenci ostatnich lat) z Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie w 2002r. oraz z Akademii Muzycznej we Wrocławiu w 2003r. Nasi artyści uzyskują nagrody festiwalowego jury, a ich występy należy zaliczyć do udanej promocji kultury, muzyki oraz kraju.

   

  Międzynarodowa Wystawa Książki Naukowej i Technicznej

   

  Międzynarodowa Wystawa Książki Naukowej i Technicznej organizowana jest pod patronatem Komitetu Współpracy Kulturalnej z Zagranicą KRLD, a miejscem wystawy jest Pheniański Wielki Pałac Studiów. Do tej pory książki były wystawiane przez : FR - Państwowa Biblioteka Główna, Syberyjski Oddział Akademii Nauk, Moskiewski Uniwersytet im Łomonosowa, uniwersytety z Dalekiego Wschodu FR, Chiny - Generalne Wydawnictwo Literatury Naukowo - Technicznej Chin, Japonia, RFN - Springer, Australia - Uniwersytet Greenfield, Dania - Uniwersytet Aalborg. Swoje odrębne stanowiska miały także tutejsze ambasady: Wielkiej Brytanii, Syrii, Libii , Mongolii i Polski. Na wystawie prezentowane są: książki, płyty CD, wydawnictwa audio - wizualne, katalogi oraz podręczniki szkolne i akademickie z zakresu elektroniki, bioinżynierii, medycyny, nauk rolniczych, kolejnictwa, górnictwa, telekomunikacji, ekonomii, matematyki, fizyki itp. Uczestnictwo odbywa się na zasadach komercyjnych, jednakże w przypadku organizowania ekspozycji przez miejscowe ambasady odstępuje się od pobierania opłat. W takich przypadkach ambasady przekazywały wystawiane wydawnictwa jako dar swych rządów dla tutejszych szkół, uczelni lub bibliotek. Zgłoszenia udziału w Wystawie przyjmowane są do kwietnia.

   

  Pheniański Międzynarodowy Festiwal Filmowy

   

  Pheniański Międzynarodowy Festiwal Filmowy organizowany jest od roku 1987 pod hasłem promowania „niezależności, pokoju i przyjaźni." Na imprezie prezentowane są filmy z takich krajów jak m in. Niemcy, Chiny, Wielka Brytania, Rosja, Hiszpania, Indonezja, Japonia oraz Wietnam.


  W Festiwalu udział bierze także Polska i nasze filmy od lat cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno publiczności Festiwalu, jak i jury. Podczas jego VII edycji w 2000 r. film "U Pana Boga za piecem" został nagrodzony za najlepszy scenariusz, a "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana stał się przebojem Festiwalu. Podczas VIII edycji Polska była reprezentowana przez wytwórnie "Chronos" i "Poltel". Wówczas za najlepszy scenariusz wyróżniony został film "Człowiek wózków", a za muzykę film krótkometrażowy "Wspomnienie filmowe o Idze C." W kategorii poza konkursem Nagroda Specjalna Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Filmowego przypadła filmowi "Quo vadis" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

  Kontakt z organizatorami:

  Korea Film Export & Import Corporation
  Central District,
  Pyongyang, DPRK
  Fax: 850-2-381-4503 (4410)
  E-mail: minofcul@co.chesin.com
   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: